Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #20422, Posílání peněz na cizí účet

Co dělat, když peníze skutečně přijdou?

21.1.2023 Podvod

Pokračování dotazu č. 20413: Děkuji moc za odpověď. A v případě že by od něj peníze fakt přišly, co tedy potom dělat?

Dobrý den,

ještě jednou kamaráda důrazně upozorněte, že si k Vám na účet nemá nic posílat. Pokud by peníze přesto přišly, pošlete je zpět odesílateli. Jinak riskujete značné problémy (buď je kamarád podvodník a poškození by po Vás vymáhali škodu nebo je v exekuci a čelil byste blokaci účtu ze strany exekutora).