Insolvence nebo exekuce?, Exekuce a insolvence

Dobrý den, mám 3 exekuce, dluh celkem zhruba 150 tis. Rozhodl jsem se od jara začít podnikat jako OSVČ. Samozřejmě dluhy chci splatit a tím že budu mít i vetší výdělky, mohl bych se dluhu zbavit i dříve. Chtěl bych se zeptat, jestli je lepší jít do insolvence. Pokud ano, budu vůbec moci otevřít řemeslnou živnost? A pokud ne a živnost otevřu při exekuci, mohou tyto exekuce ohrožovat chod mého podnikání ve velké míře? Děkuji

Dobrý den,

podnikat můžete i v insolvenci. Exekuce mohou mít značný dopad na vaše podnikání. Nebudete pro zákazníky důvěryhodný, účet budete mít možná obstaven exekutorem (hůře se Vám budou přijímat platby od zákazníků, komplikované budou platby za materiál), atd. - záleží, jak byste se s exekutory domluvil. Jsou-li dluhy nad vaše síly, je lepší požádat o insolvenci.