Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #2613, Výplata zasílaná na cizí účet

Jak získat výplatu, když je účet syna zablokován exekucí?

Chodí mi výplata na účet syna, kterému zablokovala účet exekuce. Mohu prokázat, že výplata je má? Mohu se nějak dostat ke své výplatě?

Dobrý den,

je třeba podat k soudu vylučovací žalobu na Vaši část peněz na synově účtu - stojí to čas a nervy, ale k penězům se nakonec dostanete.

Jinak obecně, proč si necháváte posílat svoji výplatu na cizí účet? Vaše peníze jsou Vaše peníze, měly by ležet na Vašem účtu psaném na Vaše jméno. Zcela bez poplatků a podmínek nabízí vedení účtu např. Equa bank, Fio banka a další. Není důvod si posílat výplatu k někomu jinému - jen tím riskujete vážný problém, že se ke svým penězům nedostanete.