Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #16440, Jsem v insolvenci a chci posílat peníze na dětský účet

Jsem v insolvenci a chci posílat peníze na dětský účet, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, já jsem v insolvenci a všechny mé dluhy vznikly ještě před manželstvím. Manželka teď dostala darem od maminky pozemek, který nespadá do SJM a teď jej prodává. Protože jí exekutor zmrazil účet kvůli mně, chtěla by si ty penize z prodeje zaslat na účet syna (4 roky). A moje otazka zní: Může na tyto peníze na dětském účtu někdo sahnout? A Může si je manželka vsechny vybrat? Dětský účet je u České spořitelny. Ja svou insolvenci řádně splácím. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

manželé ručí za své dluhy společně a nerozlučně a v určitých případech částečně i za dluhy vzniklé před manželstvím. Proto by měli manželé vstupovat do insolvence vždy společně (takto jste Vy chráněn insolvencí a manželka nikoliv). Exekutor by tak mohl postihnout příjem z prodeje pozemku manželky.

Dětský účet by měl sloužit výhradně potřebám dítěte (neslouží k odklánění peněz před věřiteli).