Dcera je v exekuci, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 5280: Dobrý den, exekutor, který volal před 14 dny, kdy vyhrožoval vypáčením bytu, kde se dcera nenachází, tak opět volal a navrhoval splátky, kdy dceři z platu dle zákona strhávají a domáhá se ještě ať splácí 2 000 Kč. Jelikož dcera tady nebydlí, nemá dalšího majetku, jen osobní věci a to nikoliv u mne a psal jste, že když já sama jsem v insolvenci, tak by neměl u mne v podstatě co dělat. Myslím si, že tady přijede, bude mu stačit ukázat usnesení o mojí insolvenci. Pochopitelně mám i doklady o majetku (faktury) a ty jsou na moje jméno. Může vůbec exekutor chtít po mně třeba i kde se dcera nachází. Ona bydlí s přítelem a to v podnájmu, tudíž opět není byt její a je dost nepříjemné vysvětlovat majitelům nemovitosti tyto situace, protože musejí prokazovat, že majetek je jejich atd. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji veškerou další diskuzi s exekutorem ukončit. Exekuce Vaší dcery s Vámi nemají nic společného. Nemůžete nikterak ovlivnit jak a kolik Vaše dcera splácí. Nebydlí-li dcera u Vás, exekutor není oprávněn provádět exekuci ve Vašem bytě. Nemáte vůbec žádnou povinnost exekutorovi sdělovat adresu bydliště Vaší zletilé dcery a vůbec s ním vést jakoukoliv diskuzi na téma exekuce Vaší dcery.

Usnesení o insolvenci nefunguje jako univerzální ochrana před exekutory. Pouze pozastavuje vykonavatelnost exekucí za dluhy vzniklé před insolvencí. Nové dluhy vzniklé během insolvence lze exekučně vymáhat.