Exekuce a jízda MHD načerno, Exekuce a insolvence

Dobry den, v roce 2008 jsem jela nacerno metrem. V te dobe mi bylo 17 let. Nepamatuji si, ze bych nekdy dostala nejaky dopis. Kdyz mi bylo 22, odstehovala jsem se do zahranici a neobdrzela jsem zadny dopis. Vzhledem k tomu, ze mam maly podil na dome, prisla na nej exekuze. Coz me sokovalo a hned jsem uhradila dluznou castku 12 400 Kc. O par dni prisla dalsi suma 1 780 Kc a k tomo se jeste budou pripojovat exekucni poplatky. Je mozne exekucni poplatky snizit? Kdyz jsem nikdy nic neobrdzela? A kolik to bezne asi je? Vsude jsem to hledala, ale moc jsem toho tedy nenasla. Dekuji

Dobrý den,

neznám detailně váš případ, tedy nemohu posoudit, zdali je tato výše nákladů na vymáhání a příslušenství oprávněná či nikoliv. Ale obecně není možné žádat prominutí nákladů na vymáhání, neb práci exekutora, soudu a právníka (který činil právní kroky k zahájení vymáhání) je třeba zaplatit. Asi byste se mohla soudit a argumentovat, že jste žádnou výzvu k zaplacení nedostala nebo že je dluh po tak dlouhé době promlčen. Ale levnější a rychlejší možná bude těch posledních pár tisíc korun za náklady exekuce uhradit.