Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7306, Insolvence a ochrana před exekucí

Exekutor hrozí mobilní exekucí u příbuzných - může vniknout do domu?

Dobrý den, podala jsem žádost o insolvenci. Občas jezdím na návštěvu k příbuzným, zde mám také korespondenční adresu. Minulý týden byla oblepena poštovní schránka nálepkou od exekutora, ve schránce dopis, s tím, že se mám ihned ozvat vykonavateli. To jsem učinila. Pán v tel. mně hrozil, že pokud neuhradím dluh do týdne, provede mob. exekuci právě u příbuzných. Mezitím se mi ozval právník, že mám jít podepsat podklady pro insolvenci, advokát mi rovněž sdělil, že nemohu žádné peníze ani nikomu dávat, že bych porušila podmínky ins. (zvýhodnila bych 1 věřitele). Může vykonavatel vniknout do domu, kde mám pošt. adresu a zabavovat tam věci? Prý mu sousedé řekli, že tam bydlím. To si určitě ale vymyslel.

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o insolvenci jste chráněna před exekutory (vykonavatelnost exekucí je pozastavena). Jestliže již Vaše žádost o oddlužení byla doručena na soud, oznamte exekutorovi, že jste v insolvenci a exekuce již nemůže být provedena. Ani Vy v insolvenci nemůžete uhradit svůj dluh vůči jednomu z věřitelů, neboť by se jednalo o Vámi zmíněné zvýhodňování vybraného věřitele.