Jak ovlivní pravidelné splácení úroky na již splacenou jistinu u Profi Credit?

Dobrý den, měl jsem dluh z Profi Credit. Předvolali mě k Odvolacímu soudu 1/10/2018. Dohodli jsme se s Profi Credit, že zaplatím jistinu 61 500 Kč plus příslušenství (úrok 8.05% do 3 pracovních dnů a náhrady řízení) a uděláme splátkový kalendář. V papíru od soudu je napsáno, že úrokové sazby činí 45% z 50 500 Kč od 19/05/2018 do zaplacení. Je možné, že když plním pravidelně splátkový kalendář, na kterém jsme se dohodli 1/10/2018, budou pořád pokračovat úroky 45% z jistiny, kterou jsem už splatil? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

smluvně dohodnutý úrok (pravděpodobně 45%) platíte neustále z aktuálně dlužné částky. Je jedno, zda-li jde o jistinu či příslušenství. Tento úrok je samozřejmě extrémně vysoký, banky běžně půjčují za 5-7%. Budiž Vám to poučením pro příště. Nebankovní půjčky zkrátka nejsou dobrý nápad.