Poplatky a exekuce, Běžný účet

18.9.2018 Běžný účet

Dobrý den, sjednal jsem si u Poštovní spořitelny běžný účet i s rizikem, že bude exekutorem obestaven. Při sjednávání jsem tuto skutečnost konzultoval s přepážkovou pracovnicí. Ptal jsem se na to, jestli bude možné účet po obestavení zrušit. Řekla, že asi ne. Až nyní po obestavení "prázdného" účtu s blokovanou částkou minus 490 000 Kč jsem se dozvěděl, že si spořitelna účtuje za každý i započatý měsíc poplatek 200 Kč. To je ten nejhorší způsob parazitismu. Je z toho nějaká cesta? Děkuji

Dobrý den,

z tohoto žádná cesta bohužel není. Vy předem víte, že Vám exekutor účet zablokuje. Potvrdí Vám to i přepážkový pracovník banky. A Vy si účet přesto zřídíte a pak se divíte, že Vám ho exekutor zablokoval a banka si účtuje poplatky. Tomu upřímně nerozumím.

Banka má s účty blokovanými exekutorem mimořádné náklady, neboť musí s exekutorem komunikovat a podávat mu informace o stavu peněz na účtu. Proto si účtuje poplatky.