Spoření pro dceru, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěl bych dceři (16 let) pořídit účet a chtěl bych se zeptat, kdo je vlastníkem účtu. Jestli jím je sám nezletilý či zákonný zástupce. Problém je, že se potýkám s několika exekucemi. Nejde mi ale o nějaké ukrývání mých peněz, či "odklánění" výplaty apod., ale o to, jednak šetřit dceři do budoucna (VŠ atd.) a jednak pro její případnou potřebu, nic víc. Dcera je v péči matky, ale nechci, aby ta měla k účtu přístup, tedy nechci, aby účet podepisovala ona, což by bylo nejsnažší, naopak si chci k účtu ponechat přístup já. Je nějaké řešení ? Děkuji

Dobrý den,

majitelem dětského účtu je nezletilý, ale oba rodiče coby zákonní zástupci mají až do 18 let k penězům přístup. V praxi tak můžete Vy peníze uložit a Vaše ex je obratem vybrat. V exekuci Vám zůstává naprosté minimum na živobytí, z těchto peněz moc ušetřit nelze. Místo spoření dětem naopak doporučuji co nejdříve své dluhy doplatit (neustále Vám nabíhá penále a zpozdné, dluhy rostou).