Kolik může exekutor strhnout z mého výdělku nad nezabavitelné minimum?

Dobrý den, prosím o radu. Jsem ve starobním důchodu, který mám ve výši 10 000 Kč. Nyní mám možnost práce s výdělkem 20 000 Kč hrubého. Nemohu nikde zjistit, kolik mi může být strženo celkem exekutorem. Může mi strhnout vše, co je nad nezabavitelné minimum? Žiji s matkou v jedné domácnosti, matka má důchod 18 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

výše srážek se počítá z čistého příjmu a závisí na počtu vyživovaných osob a typu pohledávek (přednostní, nepřednostní). Z celkového čistého příjmu cca 27 000 Kč by Vám bez vyživovaných osob a s nepřednostními pohledávkami zůstávalo 20 669 Kč. Pracovat se Vám tak zcela určitě vyplatí.