Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4473, Půjčka na exekuci

Půjčka na exekuci, Půjčka

D

Dobrý den, dostala jsem se s rodinou do situace dlužní spirály. V současnosti je zaplaceno vše (díky zvýšeným příjmům (manžel pracuje při invalidním důchodu), levnějšímu bydlení atd. Zkrátka v posledních letech jsme udělali co šlo. Chybí zaplatit exekuce, které strhávají manželovi jak z platu tak z důchodu. Nebýt toho, konečně zase žijeme jako lidé. Je nějaká bankovní pomoc na splacení exekuce formou půjčky, čímž by se jasně stanovila měsíční částka, se kterou mohu kalkulovat? Byla by to významná pomoc. S nárůstem úroků i levnější řešení. Při tom se jedná o čásky kolem 20 000 Kč (asi ve třech případech) plus stoupající úroky. Což by v částkách, které odebírají, mohlo trvat do smrti. Děkuji za názor či pomoc.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

obávám se, že na zaplacení exekuce Vám žádná banka nepůjčí. Banky mohou půjčit jen klientům, u kterých mají vysokou míru jistoty, že jim půjčené peníze vrátí. Exekuce bohužel není nejlepší vizitkou řádného dlužníka. Vžijte se do role věřitele. Vy sama byste půjčila své peníze někomu, kdo je v exekuci? (tedy tomu, kdo nezvládl splatit svůj předchozí dluh) 

60 000 Kč naštěstí není příliš vysoký dluh, který by byl neřešitelný. Přiberte si navíc brigádu (všude je dnes nedostatek pracovníků), snižte výdaje na minimum (pár měsíců o chlebu a vodě) či prodejte nepotřebný majetek na bazarech. Věřím, že během následujícího roku dluh umoříte. Pokud by bylo splácení dluhu nad Vaše síly, můžete požádat o osobní bankrot (splatíte-li během následujících 5 let aspoň. 30% závazků, zbylé dluhy Vám budou prominuty). Ale je to samozřejmě 5 velmi tvrdých let s minimem peněz.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

Kreditní karta v sobě skrývá nástrahy i spoustu výhod. Podívejte se, komu se vyplatí

13.11.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Půjčka, u které nepřeplatíte ani korunu. A máte ji neustále po ruce. To jsou nejčastější argumenty bank, proč byste si měli pořídit kreditní kartu. Tyto kousky plastu ale mají kromě řady zajímavých výhod i několik nástrah. Seznamte se proto s jejich plusy a minusy.

Hypotéky definitivně předstihly státní půjčky. Nově bodují i nižším úrokem

Hypotéky definitivně předstihly státní půjčky. Nově bodují i nižším úrokem

11.11.2019, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Nejprve dlouhé fronty před úřadem a pak už jen upadající zájem. Tak vypadá situace okolo projektu půjček na bydlení pro mladé, který loni představil Státní fond rozvoje bydlení. Lidi odrazují hlavně příliš komplikované podmínky i úroková sazba, která je v současnosti vyšší než u některých hypoték.

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

Apple Pay i peníze navíc. Podívejte se na 4 výhody, kterými banky lákají k založení účtu

8.11.2019, Běžný účet, Autor: Pavel Strašák

Jednoduchost a důraz na moderní služby. Na to u svých běžných účtů stále častěji lákají banky na českém trhu. K tomu přidávají také minimum poplatků nebo bonusy za založení účtu. Podívejte se, jaké výhody poskytovatelé nabízejí nejčastěji.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

J

#8003, Vystěhování bytu, Exekuce a insolvence, 13.11.2019

Dobrý den, bratrovi prodal insolvenční správce byt. Musí ho celkově vystěhovat, a nebo nový majitel koupil byt i s příslušenstvím? A co bude s rodiči, kteří mají v bytě platnou nájemní smlouvu?

Dobrý den, záleží na přesných podmínkách dražby (zda byl byt dražen bez nebo s vybavením). U nájemní smlouvy záleží, za jakých okolností byla uzavřena. Pokud Váš bratr zatížil nemovitost např. věcnými břemeny nebo nájemní smlouvu s rodiči čistě z důvodu zkomplikování prodeje bytu v rámci insolvence, pak správce pravděpodobně požádá soud o zrušení těchto záležitostí (nájemní smlouva v rodině budí pochyby).

MD

#8002, Kopie smlouvy, Banka, 12.11.2019

Pěkně zdravím a prosím o sdělení. Potřebuji získat kopii smlouvy o zřízení běžného účtu, který mám u České spořitelny. Co k tomu musím mít a kam jít? Děkuji

Dobrý den, navštivte nejbližší pobočku České spořitelny, kde Vám kopii smlouvy poskytnou. Nově podepisované smlouvy jsou taktéž dostupné online přímo přes internetové bankovnictví.

E

#8001, Mohu si zřídit účet bez příjmu?, Běžný účet, 12.11.2019

Dobrý den, je možné si u jakékoliv banky zřídit účet, aniž bych nepobírala zatím žádný příjem? Děkuji

Dobrý den, samozřejmě toto možné je, absence vlastního příjmu není překážkou pro založení účtu. Doporučuji Equa bank, která nabízí běžný účet zcela zdarma a bez podmínek.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8000 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR