Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #4473, Půjčka na exekuci

Půjčka na exekuci, Půjčka

D

Dobrý den, dostala jsem se s rodinou do situace dlužní spirály. V současnosti je zaplaceno vše (díky zvýšeným příjmům (manžel pracuje při invalidním důchodu), levnějšímu bydlení atd. Zkrátka v posledních letech jsme udělali co šlo. Chybí zaplatit exekuce, které strhávají manželovi jak z platu tak z důchodu. Nebýt toho, konečně zase žijeme jako lidé. Je nějaká bankovní pomoc na splacení exekuce formou půjčky, čímž by se jasně stanovila měsíční částka, se kterou mohu kalkulovat? Byla by to významná pomoc. S nárůstem úroků i levnější řešení. Při tom se jedná o čásky kolem 20 000 Kč (asi ve třech případech) plus stoupající úroky. Což by v částkách, které odebírají, mohlo trvat do smrti. Děkuji za názor či pomoc.

Hledáte půjčku? Zde najdete tu nejlepší!

Dobrý den,

obávám se, že na zaplacení exekuce Vám žádná banka nepůjčí. Banky mohou půjčit jen klientům, u kterých mají vysokou míru jistoty, že jim půjčené peníze vrátí. Exekuce bohužel není nejlepší vizitkou řádného dlužníka. Vžijte se do role věřitele. Vy sama byste půjčila své peníze někomu, kdo je v exekuci? (tedy tomu, kdo nezvládl splatit svůj předchozí dluh) 

60 000 Kč naštěstí není příliš vysoký dluh, který by byl neřešitelný. Přiberte si navíc brigádu (všude je dnes nedostatek pracovníků), snižte výdaje na minimum (pár měsíců o chlebu a vodě) či prodejte nepotřebný majetek na bazarech. Věřím, že během následujícího roku dluh umoříte. Pokud by bylo splácení dluhu nad Vaše síly, můžete požádat o osobní bankrot (splatíte-li během následujících 5 let aspoň. 30% závazků, zbylé dluhy Vám budou prominuty). Ale je to samozřejmě 5 velmi tvrdých let s minimem peněz.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Otevřené bankovnictví KB přináší digitální transformaci firmám

Otevřené bankovnictví KB přináší digitální transformaci firmám

5.6.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Komerční banka (KB) patří mezi průkopníky Otevřeného bankovnictví. První v České republice nabídla multibanking i pro firmy. 

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

Češi dluží stovky miliard korun. Podle expertů bude přibývat problémů se splácením

3.6.2020, Půjčka, Autor: Jan Budín

Skoro 2,5 bilionu korun. Tolik dohromady dluží obyvatelé České republiky. Vyplývá to z údajů Bankovního a Nebankovního registru klientských informací. A i když podle těchto dat objem nesplacených dluhů oproti loňsku klesl, pravděpodobně se to brzy změní.

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

Úroková sazba hypoték klesá a zájem roste. Navzdory koronaviru

1.6.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Ani koronavirus nás nezastaví! Přesně to si mohou říct poskytovatelé hypoték na českém trhu. Jen v dubnu uzavřeli víc než 6 700 nových smluv a klientům půjčili téměř 18 miliard korun. Tedy o 3 miliardy víc než loni stejnou dobou.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

M

#10336, Insolvence a hazard, Exekuce a insolvence, 5.6.2020

Dobrý den, jak je to prosím s kurzovým sázením v insolvenci? Výhra se musí odevzdat jako mimořádný příjem? I když je to např. 500 Kč? Kdo toto může kontrolovat? Děkuji

Dobrý den, ano, výhra je mimořádným příjmem, který je třeba odevzdat ins. správce na umoření vašich dluhů. V insolvenci se Vám tak nikdy nemůže vyplatit sázet, protože nemůžete nic vyhrát (buď prohrajete nebo vyhrajete a peníze odevzdáte). 

A

#10335, Dědictví a kolizní opatrovník, Osobní a rodinné finance, 4.6.2020

Dobrý den, v rámci dědického řízení jako pozůstalá manželka si mám pro moje nezletilé děti zařídit kolizního opatrovníka a po skončení řízení půjde řízení dále na opatrovnický soud. Slyšela jsem ale, že je také možnost, že se rozhodne už přímo u notáře prostřednictvím jeho Rozhodnutí. Lze se takto domluvit či na čem to zpravidla závisí? Děkuji

Dobrý den, majetkové zájmy svých dětí hájí zpravidla rodiče. V případě nefunkční rodiny (nebo situace, kdy by rodič mohl mít zájem za poškození práv svých dětí) se stanovuje kolizní opatrovník. 

TL

#10334, Hypotéka a pojištění schopnosti splácet, Hypoteční poradna, 4.6.2020

Dobrý den, rád bych se zeptal, kdy je možné vypovědět pojištění schopnosti splácet hypotéku a zda tato výpověď může znamenat zvýšení sazby od data výpovědi nebo jiné sankce. Děkuji

Dobrý den, přijde na to, jaké podmínky jste si sjednal v úvěrové smlouvě. Pokud Vám banka výměnou za sjednané pojištění nabídla slevu z úroku, pak zrušení tohoto pojištění o slevu přijdete. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR