Insolvence a exekuční srážky, Exekuce a insolvence

Dobrý den, jsem v insolvenčním řízení a v ins. zákoně se píše, že po dobu řízení se nesmí provádět exekuční srážky krom odměny ins. správce. Ale ČSSZ mi stále strhává exekuční srážky jako před insolvencí a na mé dopisy nereaguje. Chtěla jsem se zeptat, kolik mi zbude z důchodu 12 672 Kč, jsem sama.Děkuji.

Dobrý den,

během insolvence je vykonavatelnost exekucí skutečně pozastavena a exekutor Vám nesmí strhávat peníze. Může však požádat vašeho zaměstnavatele či ČSSZ o dočasné deponování exekučních srážek až do momentu schválení/neschválení oddlužení (při schválení jdou tyto peníze ins. správci, v opačném případě exekutorovi). Z důchodu 12 672 Kč Vám bude zbývat 9 981 Kč. Těsně tak splníte podmínku osobního bankrotu platit měsíčně min. 2 200 Kč.