Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #10097, Nezabavitelné minimum v insolvenci

Proč jsou sražky stále stejné i po uhrazení přednostní pohledávky?

Dobrý den, do insolvence byla přihlášena přednostní pohledávka (nebyla to exekuce, jen pohledávka). Tato pohledávka byla uhrazena prodejem majetku, ale sražky jsou stále stejné jako u přednostní pohledávky. Ptám se, proč dále po úhradě nejsou splatky jako při nepřednostní pohledávce a jsou stale stejné. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

zatímco v exekuci se rozlišuje vyšší a nižší nezabavitelné minimum dle typu vymáhaných pohledávek (přednostní/nepřednostní), v insolvenci dlužníkovi vždy zůstává nižší nezabavitelné minimum (ekvivalentní přednostním pohledávkám) nezávisle na typu přihlášených pohledávek do insolvence.