Jak vyřešit blokaci účtu a zaplatit pojištění auta bez peněz na účtu?

Dobrý den, můj známý podniká, bohužel mu zablokovali účet, protože tři roky neplatil pojistku na auta, která prodal vždy během měsíce a teď musí zaplatit 75 000 Kč za tu dobu. On by to rad zaplatil, ale nemůže na účet. Lze to nějak vyřešit? Peníze bokem nemá, aby to rovnou zaplatil, pouze na tom účtě. Může to nějak banka povolit a vybrat ze zablokovaného účtu ty peníze? A nebo aby si je banka strhla? Děkuji

Dobrý den,

účet zablokovala banka na pokyn exekutora a dále s penězi na účtu bude nakládat dle pokynů exekutora, který dluh vymáhá ve prospěch věřitele. Je tedy třeba kontaktovat exekutora a domluvit se s ním na dalším postupu (on si pravděpodobně peníze strhne sám a následně účet odblokuje).