Jak se bránit proti neoprávněnému strhnutí exekuce a žádat o vrácení nesprávně stržené splátky?

Dobry den, v 08/2021 jsem uspesne prosla oddluzenim a ted po cca pul roce mi zamestnavatel opet strhnul splatku exekuce, kdyz mu prislo rozhodnuti o pokracovani exekuce od SSZ na naklady exekuce. Jak mam nyni postupovat? A muzu po SSZ pozadovat neopravnene strzenou splatku zpet? Dekuji

Dobrý den,

nejprve je třeba ověřit, jakého dluhu se exekuce týká. Insolvence řešila pouze dluhy vzniklé před osobní bankrotem, tedy případné další dluhy vzniklé po datu vstupu do insolvence lze exekučně vymáhat. Pokud je dluh vymáhán neoprávněně, braňte se právní cestou (podejte vylučovací žalobu na již stržené peníze, žádejte zastavení exekuce).