Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #7227, Zastavení exekuce pro nemajetnost

Jak postupovat, když exekutor neodpovídá na žádost o prominutí části úroků a nový přepočet exekuce?

Prosím o radu. Mám exekuci, jsem nemajetná a iv. důchodce, což jsem doložila příslušnými doklady. Oprávněného jsem požádala po zaplacení jistiny (splátku provedla matka) o prominutí části úroků a ten mi odpustil 50% z celkové částky s tím, že vše nalézací řízení zaslalo exekutorovi. Je to již měsíc a exekutor ani na můj dotaz jak se bude postupovat, zda mi pošle usnesení o částečném zastavení exekuce týkající se prominutých úroků a zda mě pošle nový přepočet, nereagoval. Prosím o vysvětlení, jak by exekutor měl postupovat a zda mohu pak v případě pro mne likvidační zbylé částky požádat exekuční soud o zastavení exekuce pro nemajetnost. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

exekutor pracuje pro věřitele a jeho cílem je vymoci co nejvíce z dlužné částky (ideálně všechno). Jste-li nemajetná (tedy i Váš invalidní důchod je pod nezabavitelným minimem), požádejte soud o zastavení exekuce pro nemajetnost. Exekutor toto za Vás vyřizovat nebude (není to v jeho zájmu a není to jeho práce).