Banka se ozvala po tolika letech - je to normální?

9.11.2015 Podvod

Pokračování dotazu č. 2271: Dobrý den děkuji za rychlou odpověď ohledně mého bratra dnes jdeme na raifaisen banku se optat doklady ztratil ale nahlásil to ale nevím v jaké to bylo době chci se ještě zeptat je normální že se ozvala banka po tolika letech nikdy nepřišlo nic že by neplatil je to skoro 9let

Dobrý den,

pokud ztratil doklady a vše řádně nahlásil PČR, nebude problém prokázat, že si půjčku někdo vzal na odcizené doklady (toto by byla chyba banky, která by si měla při žádosti o úvěr ověřit platnost předkládaných dokladů v databázi odcizených dokladů).

Ohledně tak dlouhého prodlení - to normální není. Banky sice nejsou horké hlavy, které by Vás do exekuce posílaly druhý den po splatnosti, ale neplatit několik let - to už banky dávno konají.

Ještě tu může být jiná varianta, kdy jde o falešnou upomínku, kde se někdo vydává za Raiffesenbank a snaží se jen z Vašeho bratra dostat nějaké peníze.