Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #4897, Svatba a insolvence

Svatba a insolvence, Osobní a rodinné finance

MZ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem druhý rok v insolvenci. Platím 100%. Mám přítele, který si mě chce vzít. Jednou jste tu už odpovídal, že pokud má člověk exekuci, insolvenci atd. v žádném případě se neženit/nevdávat. Ale i když dluh splácím a nejsem si vědoma, že bych nějaké další dluhy vytvářela, kdyby se nějaká pohledávka vyskytla, jak se o ní dozvím? Nebo by informovali mého ins. správce? Děkuji Martina

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

doporučuji se svatbou vyčkat až na ukončení insolvence (tedy ještě 3 roky). Neriskujte obstavení přítelova majetku (účtu/mzdy). Po zdárném ukončení osobního bankrotu Vás soud osvobodí od zbývajících závazků a budete "čistá". Kdyby se vyskytla nějaká další pohledávka z období po začátku insolvence, pak ji po Vás bude vymáhat exekutor (insolvence řeší pouze dluhy vzniklé před podáním žádosti o oddlužení). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Spotřebitelské úvěry jsou stále levnější. Průměrný úrok poprvé klesl pod 6%

Spotřebitelské úvěry jsou stále levnější. Průměrný úrok poprvé klesl pod 6%

23.9.2019, Půjčka, Autor: Pavel Strašák

Měsíc od měsíce levnější. Taková je v poslední době situace na trhu se spotřebitelskými úvěry. Jejich úroková sazba klesá už 4 měsíce v řadě. V srpnu se dokonce dostala pod hranici 6%.

Ani nejvýhodnější termínovaný účet na inflaci nestačí. Přesto nemá na trhu konkurenci

Ani nejvýhodnější termínovaný účet na inflaci nestačí. Přesto nemá na trhu konkurenci

20.9.2019, Spoření, Autor: Jan Budín

Termínované vklady lidé dlouho vnímali jako ochranu peněz před inflací. Jenže zatímco inflace roste, úroky se drží při zemi. Ani nejvýhodnější termínovaný vklad si s ní už neporadí. Přesto byste na ně neměli zapomínat – stále totiž nabízí bezpečné uložení peněz se zajímavým úrokem.

Velké porovnání spoření – září 2019

Velké porovnání spoření – září 2019

18.9.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Je libo spořící účet s úrokem 2%? Neváhejte, nabídka platí jen do konce září. I tak dnes mnohé banky lákají nové klienty na časově omezené nabídky. Přinášíme Vám přehledné porovnání úroků všech bank

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

B

#7549, Zvýšení nezabavitelné částky od června, Exekuce a insolvence, 22.9.2019

Dobrý den, jsem v exekuci a je mi z důchodu 9 900 Kč sráženo 2 360 Kč. Jak je to tedy stou nezabavitelnou částkou, která měla být zvýšena? Děkuji

Dobrý den, zvýšení nezabavitelného minima od června 2019 se týká pouze více vydělávajících dlužníků (u jednotlivce bez vyživovacích povinností od 16 500 Kč). Toto opatření má motivovat dlužníky k vyšším výdělkům, ze kterých jim dříve nic nezůstávalo. S důchodem 9 900 Kč se Vás toto navýšení bohužel netýká.

P

#7548, Podřízená pohledávka v insolvenci, Exekuce a insolvence, 21.9.2019

Dobrý den, jsem v počátku insolvencniho řízení. Mám několik exekuci, nejvyšší je 600 000 Kč. Původní půjčka byla ve výši 100 000 Kč. Exekuce je 8 let stará. Zůstane tato částka takto vysoká nebo bude nějak snížena insolvencni správcem? To samé je u ostatních exekuci. Částka se takto vyšplhala zesplatnenim, výdaji exekutora a úroky z prodlení. Někde jsem četl, že úroky nemůžou být vyšší nežli samotná pujčená částka. Dekuji

Dobrý den, u insolvenčních řízení zahájených po 1/6/2019 se na příslušenství dluhu (úroky, penále, atd.) vyšší než 100% dluhu pohlíží jako na podřízenou pohledávku (nepočítá se do limitu 60% za 3 roky a bývá hrazena až jako poslední - v praxi se tak na ni ve většině osobních bankrotů vůbec nedostane).

J

#7547, Blokace karty, Banka, 21.9.2019

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, co znamená "karta blokována na pokyn vydavatele"? Děkuji

Dobrý den, tímto oznámením Vám banka sděluje, že Vaše platební karta byla zablokována na pokyn vydavatele karty. Toto se zpravidla stává v situaci, kdy došlo ke zneužití informací o Vaší platební kartě a vydavatel karty tak raději kartu preventivně zablokoval, aby předešel možným škodám. Obratem Vám bude vydána nová karta.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 7500 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR