Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6420, Exekuce a přednostní pohledávka

Kolik mi exekutor může vzít z platu jako invalidnímu důchodci s dětmi? A co se stane, když přijde další exekuce?

Dobrý den, jsem invalidní důchodce prvního stupně a pracuji na hlavní pracovní poměr 30 hodin týdně. Přišla mi na plat exekuce nepřednostní. Moje odměna za práci je za měsíc 10 000 Kč plus můj důchod, který je 5 721 Kč. Mám dvě děti, které chodí do školy a chtěl bych se prosím zeptat, kolik mi musí exekutor nechat z platu. A ještě jsem se chtěl zeptat, do platu dostávám bonusy na děti asi 2 700 Kč.  Může mi to taký vzít exekutor? Když mi přišla na plat exekuce nepřednostní a přijde druhá přednostní, jak to vlastně funguje? Vyplácí se prvně jedna a pak druhá? Moc vám děkuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

při celkovém příjmu 18 421 Kč a dvou vyživovaných osobách (nezletilé děti) činí nezabavitelná částka pro nepřednostní pohledávky 15 495 Kč a pro přednostní pohledávky 12 569 Kč. Exekutor Vám tak bude z platu strhávat 2 926 - 5 852 Kč.