Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6738, Dostal jsem se do dluhů, sebrali mi peníze

Dostal jsem se do dluhů, sebrali mi peníze, Exekuce a insolvence

Dobrý den, dostal jsem se do insolvence po dlouhých tahanicích při rozvodu a mám invalidní důchod, který mi chodí na účet do České spořitelny, který mi byl zablokován. Po dotazu sociální pracovnice ze nemají kam posílat důchod prý se vrací zpět jsem zjistil ze můj účet v bance byl zrušen a převeden na jiný účet. Pracovnice banky mi stále tvrdila, ze jsem to převedl já, ale po utvrzení ze jsem nic nerušil tak začala obtelefonovavat někoho a nakonec mi odpověděla, ze si to asi převedl insolvecni správce na svůj účet. Potřeboval bych poradit, jak postupovat dále. Jedna se o velkou částku peněz. Děkuji

Dobrý den,

běžný účet Vám spíše zablokoval exekutor než insolvenční správce. Jediným řešením je bohužel nechat si důchod vyplácet hotově (budete dostávat pouze nezabavitelné minimum, zbytek půjde na úhradu Vašich dluhů). Pokud jste měl na účtu úspory, byly tyto peníze taktéž použity na úmor Vašich dluhů.