Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #11244, Je lepší exekuce nebo insolvence?

Exekuce nebo insolvence? Jaká je lepší volba pro řešení dluhu 400 000 Kč?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, co je pro mě lepší, jestli exekuce nebo insolvence. Mám dluh 400 000 Kč, nájem platím 12 000 Kč, jsem maminka samoživitelka, 1 dítě a plat mám 25 000 Kč. Bojím se, že v insolvenci bych neměla ani na nájem a na jídlo. Kolik mi budou strhávat, když budu v exekuci nebo insolvenci? Děkuji

Dobrý den,

v exekuci Vám nyní zůstává 20 121 Kč (předpokládám nepřednostní pohledávky), v insolvenci by Vám zůstávalo 15 242 Kč. Zatímco exekuce může být i doživotní (měsíční splátky mohou krýt pouze nárůst úroků a penále), insolvence končí nejpozději za 5 let s následným prominutím nesplacených dluhů. Při splacení min. 60% dluhů končí insolvence již za 3 roky, což byste určitě splnila. Otec dítěte by Vám měl přispívat na péči - neplatí-li soudem stanovené alimenty, vymáhejte dluh soudní cestou (exekučně).