Můžu založit nový účet u jiné banky, aniž by stávající banka zjistila a strhla mi splátku?

Dobrý den, než mi bude přidělen insolvenční správce, chci založit nový účet u jiné banky, kde mi bude chodit mzda. Je možné, že stávající banka zjisti můj nový účet a strhne mi splátku?

Dobrý den,

pokud by banka začala vymáhat Váš dluh exekučně, mohl by exekutor obstavit Váš nový účet. Pokud byste již měla podanou žádost o insolvenci, byla by vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor by Vám nemohl strhnout peníze z účtu, ale mohl by Vám účet blokovat a navíc požádat zaměstnavatele a deponování exekučních srážek až do momentu plného schválení (nebo zamítnutí) insolvence. Deponované srážky by pak připadly ins. správci nebo exekutorovi. Záleží tedy na bance, jak rychle by nesplácený dluh začala po Vás vymáhat.