Jaké jsou důsledky nedodržení platby exekutorovi a co se stane s exekucí, pokud soud zamítne návrh na insolvenci?

Dobrý den, s přítelem řešíme jeho insolvenci. Vše je již podáno na soudu. Chtěla bych se zeptat, přítel platil exekuci, poslední platbu provedl v dubnu a v květu byl doručen návrh na soud, v květnu tedy peníze exekutorovi již neposlal, je to tak správně? Domnívám se, že kdyby je poslal, tak by došlo ke zvýhodnění věřitele.Dále bych se chtěla zeptat (sice je to nepravděpodobné, ale vrtá mi to hlavou) co by se stalo, kdyby se do řízení nepřihlásil žádný věřil? Dojde k zamítnutí návrhu, nebo se návrh zruší, či se vyhoví ale nedoje ke splácení když není čeho. Dále mě pak zajímá, co se stane s exekucí, když soud návrh zamítne. Je jasné, že přítel začne znovu splácet dle dohodnutého splátkového kalendáře, ale může exekutor dobu než došlo k rozhodnutí soudu ve věci insolvence považovat za nedodržení splátkového kalendáře a provést exekuci movitého majetku?

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o insolvenci je dlužník chráněn před výkonem exekucí a nesmí žádné závazky dále splácet (jednalo by se o zvýhodňování vybraných věřitelů). Nepřihlášení věřitelů není důvodem pro zamítnutí insolvence. Soud zamítne žádost o oddlužení jen v případě, kdy dlužník není schopen měsíčně splácet ani 2 200 Kč nebo oddlužením sleduje nepoctivý záměr.