Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #6841, Přednostní a nepřednostní pohledávka

Přednostní a nepřednostní pohledávka, Exekuce a insolvence

Dobry den, chtela bych zeptat, jestli mi muze exekutor srazet ze mzdy i neprednostni exekuci, kdyz jako prvni naskocila prednostni? Ta by mela byt vyplacena a pak teprve by jsem mela zacit platit neprednostni.

Dobrý den,

exekuce se vždy hradí v pořadí od nejstarší. Výjimku tvoří pouze situace, kdy by nejprve byla zahájena exekuce pro nepřednostní pohledávku a až následně exekuce pro přednostní pohledávku (pak by byly spláceny obě). Pokud byla jako první zahájena exekuce pro přednostní pohledávku, druhá nepřednostní exekuce se začne splácet až po uhrazení té první.