Insolvence a exekutoři: Co dělat, když čekáte na rozhodnutí a exekutoři vás kontaktují? A co se děje se směnkou?

Dobry den chtela jsem se zeptat, momentalne cekam na vyrizine insolvencniho rizeni a rozhodnuti (cekani 60 dnu). Volaji mi nekteri exekutori, abych jim okamzite doplatila dluzne castky. Pokud jsem ale vse dobre pochopila, momentalne bych jim nic posilat nemela. Redy muj zamestnavatel? A druha otazka - jednu pujcku jsem mela pres smenku. Ty take spadaji pod insolvenci nebo nikoli? Furt mi rikaji, ze me poslou k soudu a ze pravnik si me pekne poda. Ja od te smenky nemam vubec zadny papir, to si nechali vse oni. Ale bylo to podepsane driv nez jsem o insolvenci pozadala. Dekuji moc za radu

Dobrý den,

od momentu podání žádosti o oddlužení je výkon exekucí dočasně pozastaven a Vy nesmíte splácet své závazky (jednalo by se o zvýhodňování vybraných věřitelů). Exekutoři a věřitelé dobře vědí, že z Vás v případě schválení osobního bankrotu již mnoho nevymohou, a tak velmi pravděpodobně zkouší tyto nečestné triky a zastrašování - doporučuji je ignorovat, resp. slušně jim oznamte, že jste v insolvenci a nechť si své pohledávky přihlásí do ins. řízení.