Exekuce a podnikání, Exekuce a insolvence

Dobry den, nabral jsem si drive nejake pujcky a byl jsem na HPP, momentalne jsem OSVC a hrozi nejake exekuce, bydliste mam na urade a sidlo firmy udelane na virtualni kancelar. Nemam zadny majete, zadne auto, zadnou nemovitost, vyplacene faktury mi chodi na ucet pritelkyne. Jak to tedy probiha, kolik mi muze exekutor strhavat? Jak je to u OSVC, nema nekdo zkusenost? Děkuji

Dobrý den,

podnikat s exekucemi na krku je velmi komplikované. Zatímco u zaměstnaneckého poměru se sráží peníze z výplaty, v případě OSVČ se srážky nejčastěji uplatňují z plateb za faktury (Váš obchodní partner bude muset spolupracovat s exekutorem a odvádět mu 40-60% z každé Vám proplacené faktury). Toto Vaše obchodní partnery přestane velmi rychle bavit a raději s Vámi ukončí spolupráci.