Může exekutor zablokovat účet při exekuci a jak se tomu vyhnout?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mně může exekutor zablokovat účet, když si ho založím bud v bance nebo na poště. Když mně strhávají ze mzdy jednomu exekutorovi a další čekají v pořadí. A nevím, zda některá exekuce běží? Nechce se mi to zjišťovat, protože jsem ráda, že mám klid. Zda mi můžete prosím poradit účet. V zaměstnání potřebuji. Děkuji za odpověď a možnost nějakého řešení.

Dobrý den,

exekutor Vám může obstavit všechny účty v ČR i v zahraničí. Není žádný účet, který by byl před exekutorem chráněn (je jedno, jestli si účet otevřete na poště či v bance). Nejprve si zjistěte, komu všemu dlužíte a kolik probíhá exekucí. Jestliže nezvládáte splácet své dluhy, požádejte o osobní bankrot (během následujících 5 let musíte splatit min. 30% dluhů a pak jste zcela očištěna). Doporučuji ihned zapomenout na Vámi zmíněné "nechce se mi, jsem ráda, že mám teď klid" a začít svou situaci řešit. Jde o Vaši budoucnost. To chcete až do konce života přežívat jen z nezabavitelné části mzdy? Exekutor může obstavit dávky i důchod, takže útěk na sociálku nic neřeší. S exekucemi se nemůžete ani vdát (manžela by hned postihl exekutor za Vaše dluhy).