Jak získat odblokování bankovního účtu při exekuci manžela a insolvenčním řízení?

Jiz mesic mam blokaci na uctu exekutorem. Exekuci ma manzel a ja mam jiz 3 roky SJM oddelene. Manzel je v insolvenčnim rizení. Insolvencni spravce mi poradil, ze mam poslat zadost na odblokovani, ze dluh je manzela ne muj. Ucet mi meli jiz odblokovat po mesici, pry maji 30 dni na vyjadreni  Mel jiz byt ke konci mesice otevren a porad neni. Mohou mi blokavat celych 5 let ucet po dobu manzela v insolvenci? Mam tam sve pujcky ktere splacim vcas a tímto se dostavam do problemu se vcasnym splacením.

Dobrý den,

přijde na to, kdy přesně dluhy manžela vznikly. Pokud k tomu došlo před rozdělením SJM, pak po Vás exekutor tyto dluhy vymáhat může (v opačném případě nikoliv).