Jak provést výběr dvojnásobku životního minima na pobocce banky bez porušení zákona?

Dobry den, pred podanim insolvence mi exekutor zablokoval ucet (15 000 Kc a prisla mi tam castka cca 10 400 Kc vyplata). Nyni mam povoleno oddluzeni, ale jeste nemam po prezkumnem jednani. Mohu provest vyber dvojnasobku zivotniho minima na pobocce banky, aniz bych nejak obesel zakon? Napr. zatajeni, ze jsem provedl vyber. dekuji

Dobrý den,

ano, v průběhu exekuce (až do odblokování účtu) máte právo si vybrat dvojnásobek životního minima pro osobní potřeby. Toto netřeba nikam hlásit či se ptát na povolení.