Dluh starý přes 10 let, Exekuce a insolvence

Dobrý den, můj dotaz je trochu jiný. V roce 2010 jsem dostal od exekutora návrh na exekuci kvůli povinnému pojištění. Po zjištění kolik je dluh na pojistném jsem ho hned vyplatil na účet exekutora a podal odpor na soud. Soud odpor uznal, že jsem uhradil dluh za pojistné a úrok a poplatky pro exekutora zrušil a v rozsudku ke ještě napsáno, kolik mi má exekutor vrátit (3 000 Kč), protože to vymáhal neoprávněně a tím se dopustil obohacení na druhé osobě. Je rok 2021 a mně nepřišla ani koruna. Přitom číslo účtu i adresu exekutor má, když předtím ode mne peníze vymáhal. Odpadá mi v tom případě povinnost kontaktovat exekutora ohledně dluhu a začít to po něm vymáhat? Kolik si můžu započítat náklady a podobné výmysly a úrok k dlužné částce, když oni si z 300 Kč dokáží udělat částku 100 000 Kč? Děkuji za informace.

Dobrý den,

oněch 3 000 Kč jste měl u exekutora nárokovat v roce 2010. Nyní po více než 10 letech je tento dluh dávno promlčen a nelze jej vymáhat.