Můžu jít na učtu do mínusu, i když mám exekuci a pravidelně vkládám peníze? Jak funguje exekutorský úřad?

Dobrý večer, je možné, že i když mám exekuci, tak můžu jít na učtu do mínusu, i když každý měsíc vkládám stejnou částku? Je pravda, že účet nemám zas tak dlouho, ale každý měsíc vložím 19 tisíc a tenhle měsíc se mi stalo, že mi strhli do mínusu skoro 10 tisíc, i když jsem musela platit povinné ručení. Taky se chci zeptat, jak funguje exekutorský úřad. Protože minulý měsíc jsem vložila na účet peníze k 15. dni a hned 16. mi strhli skoro 7 tisíc a tenhle měsíc až 30.

Dobrý den,

neznám vaše příjmy, počet vyživovaných osob, majetkové poměry ani výši vymáhaných dluhů a typ pohledávek, tedy se mi těžko posuzuje, kdo a kdy Vám co strhnul oprávněně či neoprávněně. Obecně se exekuční srážky aplikují u zaměstnavatele na výplatu a dále Vám může být obstaven běžný účet