Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #14387, Exekuční srážka ze mzdy

Exekuční srážka ze mzdy, Exekuce a insolvence

PD

Dobrý den, můj problém s exekucí je trošku složitější. Má čistá mzda činila 15 911 Kč, k tomu mám důchod invalidní 1. stupně 6 403 Kč. Dohromady jsem měl příjem 22 314 Kč čistého. Mám vyživovací povinnost 2 děti a manželku. Při výpočtu srážek na kalkulačce na výpočet exekuce vyšlo, že by mi mělo zůstat po srážkách 20 125 Kč. Zaměstnavatel mi ovšem nechal 17 936 Kč. Tvrdí mi, že je to v pořádku, že jim to nařídil exekutor. Můžete mi prosím poradit? Myslím, že mi účetní strhává více než má. Další měsíc jsem měl nemocenskou 7 240 Kč čistého plus ten invalidní důchod 6 403 Kč, dohromady je to tedy 13 643 Kč, což není ani nezabavitelné minimum a přesto mi byla stažena výplata o 1 431 Kč. Jsem zoufalý a vůbec nevím jak se bránit. Děkuji pěkný den.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

srážky prováděné zaměstnavatelem odpovídají přednostní pohledávce, vaše výpočty z kalkulaček nepřednostní pohledávce. Jaké dluhy jsou po Vás vymáhány exekučně? Pokud jde o přednostní pohledávky, je vše v pořádku. V případě nepřednostních pohledávek by byla chyba na straně mzdové účtárny vašeho zaměstnavatele, která srážky počítá. Z příjmu 13 643 Kč Vám v obou případech nemělo být nic sraženo.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

LH

#15423, Příjem pro hypotéku a nemoc, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, moje mzda obvykle činí obvykle kolem 29 tisíc čistého. V srpnu jsem 14 dní marodil a proto bylo moje výplata pouze 25 tisíc cca. Na pásce byla čistá mzda 16 tisíc plus 9 tisíc náhrada za nemocenskou. Nyní mi jde o obvyklý 12ti měsíční průměr mzdy pro hypotéku. Bude se mi tedy z toho srpna do tohoto průměru započítávat pouze částka 16 tisíc, nebo je nějaká šance,že by se do tohoto průměru započítalo i těch 9k náhrady za nemocenskou? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, do ročního průměru v rámci ověřování příjmu pro získání hypotéky se Vám započte celá čistá mzda ve výši 25 000 Kč (včetně náhrad za neodpracovanou dobu z důvodu nemoci).

JF

#15422, Akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice, 24.9.2021

Dobrý den, nechá se dohledat, kam jsem dal body v kuponové privatizaci? Děkuji

Dobrý den, požádejte o výpis z tzv. nezařazené evidence dle RČ (za 500 Kč Vám ho vyhotoví Centrální depozitář cenných papírů). Zde naleznete přehled svých akcií z kuponové privatizace.

JS

#15421, Odpočet úroků z hypotéky a pronájem bytu, Hypoteční poradna, 24.9.2021

Dobrý den, rád bych se dotázal, jak je to s daňovým přiznáním a uplatněním slevy z úroků hypotéky. Byt jsem zakoupil 4/2021. Od půlky 9/2021 je byt pronajímám. Lze uplatnit úlevu na dani za zaplacené úroky hypotéky pouze za dobu, kdy nemovitost byla využívaná výhradně k mému bydlení? Pochopitelně chápu, že nelze uplatnit v případě pronájmu nemovitosti.

Dobrý den, ano, odpočet úroků z hypotéky můžete uplatnit za období, kdy byt sloužil k řešení vašich bytových potřeb.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR