Exekuce mi sráží více, než by měla - co dělat v takovém případě?

Dobrý den, můj problém s exekucí je trošku složitější. Má čistá mzda činila 15 911 Kč, k tomu mám důchod invalidní 1. stupně 6 403 Kč. Dohromady jsem měl příjem 22 314 Kč čistého. Mám vyživovací povinnost 2 děti a manželku. Při výpočtu srážek na kalkulačce na výpočet exekuce vyšlo, že by mi mělo zůstat po srážkách 20 125 Kč. Zaměstnavatel mi ovšem nechal 17 936 Kč. Tvrdí mi, že je to v pořádku, že jim to nařídil exekutor. Můžete mi prosím poradit? Myslím, že mi účetní strhává více než má. Další měsíc jsem měl nemocenskou 7 240 Kč čistého plus ten invalidní důchod 6 403 Kč, dohromady je to tedy 13 643 Kč, což není ani nezabavitelné minimum a přesto mi byla stažena výplata o 1 431 Kč. Jsem zoufalý a vůbec nevím jak se bránit. Děkuji pěkný den.

Dobrý den,

srážky prováděné zaměstnavatelem odpovídají přednostní pohledávce, vaše výpočty z kalkulaček nepřednostní pohledávce. Jaké dluhy jsou po Vás vymáhány exekučně? Pokud jde o přednostní pohledávky, je vše v pořádku. V případě nepřednostních pohledávek by byla chyba na straně mzdové účtárny vašeho zaměstnavatele, která srážky počítá. Z příjmu 13 643 Kč Vám v obou případech nemělo být nic sraženo.