Jak postupovat při insolvenci po odsouzení a exekuci?

Dobrý den, jsem obyčejný člověk neznalý zakonů, potřebuji poradit. Jsem po insolvenci zhruba 3 roky, do této insolvence soud nezadal pohledávku kterou vyplatil advokatovi ex ofo, který mě zastupoval u trestneho činu s vysokou sazbou, která se mne později netykala, byl jsem odsouzen na 2 roky podmíněně. Advokat obdržel zhruba 585 000 Kč a ubezpečoval mne, že já platit nic nebudu, jelikož se mne tento paragraf netýkal. Přesto po zhruba 8-9 letech krajský soud v Českých Budějovicích pohledávku vymaha formou exekuce, proti které jsem se odvolal. Chtěl bych podat insolvenci, ale je to jedna položka, jiný dluh nemam. Jsem invalidní duchodce ve 3. stupni, takže pracovat nemohu. K tomuto jsem se dostal při insolvenci, když nezbývalo na potřebné léky a jiné věci. Obávam se toho, je-li možna rada od Vas. Děkuji.

Dobrý den,

oprávněnost pohledávky za právní služby komentovat nemohu, neznám podrobnosti. Nicméně stále platí, že pro vstup do insolvence je třeba mít závazky po splatnosti u nejméně dvou různých věřitelů. Po invalidní důchodce ve druhém a třetím stupni je nově možnost jednou za život požádat o rychlejší oddlužení za 3 roky. Padla také podmínka splatit min. 30% dluhů - nově stačí splácet min. 2 200 Kč měsíčně a "projevit snahu".