Jak se vyhnout exekuci a co dělat v případě dluhů po schválení rodičovského příspěvku?

Nejlevnější půjčka od Zonky
31.10.2018 Půjčka

Dobrý den, žiji v zahraničí a z toho důvodu jsem měla problém se schválením rodičovského příspěvku, ačkoliv nárok jsem mela. Po půl roce schválili příspěvky, ale vznikl tak problém, že jsem nemohla splácet půjčku. Předali mě na inkasní, mimosoudní a odmítli v bance uznat pojištění na nemožnost splaceni. Teď jsem rodičovský příspěvek vyčerpala a už tedy nemohu splácet dluh, který je předán právě mimosoudnímu vymáhání. Nevím co dělat, jiný příjem nemám a tedy nejspíše se rozběhne exekuce atd...? Je nejlepším řešením zažádat o oddlužení? Nebo jak nejlépe se v této situaci zachovat? Děkuji mnohokrát předem za radu. Přeji hezký den

Dobrý den,

nestíháte-li splácet své závazky, je nejlepším řešením požádat o osobní bankrot. Nicméně soud povolí oddlužení jen tehdy, pokud budete schopna splatit aspoň 30% dluhu během příštích 5 let. Jste-li zcela bez příjmů, pak by nebylo z čeho splácet ani těch 30%. Doporučuji si najít práci a zkusit se ještě před exekucí (která dříve či později přijde) domluvit s bankou či inkasní agenturou pro mimosoudní vymáhání na novém splátkovém kalendáři.