Mám dluhy a exekuce, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chci se ještě zeptat, manželovi mají přijít peníze na mobil jako kompenzační pomůcku. Nevezme mu to exekutor? Já mám exekuci a exekutor poslal i jeho bance včera příkaz na strhávání. Co mám dělat? Nechci ať mu to strhávají. Manžel to neví. Poraďte. A to ještě z mého důchodu i z mého účtu chce stahovat peníze exekutor a k tomu mi ještě pískal splátkový kalendář. Jak to zjistí manžel, vyhodí mě na ulici.

Dobrý den,

příspěvek na kompenzační pomůcky není postižitelný exekučními srážkami. Na ulici Vás manžel vyhodit nemůže, má vůči Vám vyživovací povinnost. V manželství ručíte za své dluhy společně a nerozlučně - určitě byste měla o svých dluzích manželovi říct.