Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #2477, Pochybná nebankovní půjčka

Pochybná nebankovní půjčka, Podvod

Z

Dobrý den, prosím o vyjádření, jesti je podvod nebankovní pujcka Sjednáno.cz. Peníze jsou vyřízeny ihned, ale chtějí poslat 5 procent z uvěru má to být vinkulace v případě nesplácení úvěru na učet v ČES.SPOŘ.

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

proč lidé neustále věří na nesmysly typu "půjčíme komukoliv až 500 000 Kč, nekoukáme do registru, je nám jedno, jestli má dotyčný příjmy, dluhy, exekuce, peníze mu dáme hned"? Zkuste se vžít do role, kdy Vy byste měla někomu půjčit své peníze - jak byste postupovala? Pokud byste chtěla mít aspoň nějakou šanci, že Vám dotyčný peníze vrátí, musela byste si ho pořádně prolustrovat (jaké má příjmy, nemá-li dluhy, exekuce, atd.). Pokud poskytovatel úvěru neprovádí řádnou lustraci klienta, pak je mu evidentně jedno, jestli klient bude splácet či nikoliv. Z čehož plyne, že spíše stojí o to, aby klient nesplácel a on ho mohl připravit v exekuci o majetek (když už klient nemá nemovitost, exekuovat jdou doživotně i sociální dávky včetně důchodu).

Chcete-li solidní úvěr, půjčte si od banky (Air Bank nabízí aktuálně RPSN 7,13%). Pokud Vám banky nechtějí půjčit, dělají to pro Vaše dobro. Rozhodně nedoporučuji pochybné nebankovní společnosti, kde po Vás hned po sjednání půjčky chtějí 5% zpět jako zálohu či jistinu. Jestli je to podvod? Může to být legální, ale je to minimálně velice nesolidní. Proč riskovat pro pár půjčených tisíc korun celý svůj život? To za to přece nestojí.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

H

#6247, Pobočky Hello Bank, Banka, 19.3.2019

Najdu v České Lípě Hello bank? A kde? Děkuji

Dobrý den, Hello Bank má pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Účet si však můžete založit plně online, takže se obejdete bez návštěvy pobočky.

MH

#6246, Jak aktivovat platební kartu?, Banka, 19.3.2019

Obdržel jsem poštou novou kreditní kartu, ale informace co s ní nemohu již nalézt. U staré karty při výběru je oznámení, že již není platná. Nevím jak aktivovat novou kartu a jaký použít PIN. Potřeboval bych poradit. Děkuji

Dobrý den, u většiny bank dnes probíhá aktivace platební karty přes internetbanking. Stačí se přihlásit a v sekci platebních karet kliknout u nové karty na "aktivovat" - tuto operaci potvrdíte SMS kódem a nová karta je připravena k použití. PIN je stejný jako u staré karty.

MC

#6245, Insolvence a hypotéka, Hypotéka, 18.3.2019

Dobry den, pracuji a ziju v zahranici, mam zde insolvenci. Rad bych se vratil do Cech. Co z toho pro mne vyplyva? Samozrejmne bych splacel insolvenci dale v zahranci. Jak funguje bankovni registr pro tyto pripady? Pritelkyne by si rada vzala hypoteku. Muzu ji pomoci svym vydelkem na hypoteku dosahnout i kdyz jsem v insolvenci v zahranici? Dekuji

Dobrý den, v insolvenci Vám zůstává pouze tzv. nezabavitelné minimum (vše ostatní jde na co nejrychlejší umoření Vašich dluhů). Z této částky byste byl sotva schopen pomoci se splátkami hypotéky. Navíc všechny banky mají v podmínkách o poskytnutí úvěru uvedeno, že žádný ze spolužadatelů nesmí být v insolvenci ani exekuci. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR