Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #14453, Srážka z účtu

Srážka z účtu, Běžný účet

J

Pokračování dotazu č. 14451: Dobrý den, volal jsem do banky a tam mi řekli, že si to vzal exekutor a řekli mi i jeho jméno a číslo exekuce a jaký obvod a víc mi banka říct a poradit nemůže a následně jsem si nechal udělat výpis na moje jméno (registr exekucí) a žádnou nemám. Tak nechápu jak je to možný.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

exekuce mohla být po stržení peněz ukončena. Pro více informací doporučuji kontaktovat přímo exekutora, který Vám peníze strhl. V případě neoprávněné srážky podejte vylučovací žalobu (vyhledejte odbornou pomoc a braňte se právní cestou).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

Na důchod si spoří téměř každý 2. Čech. Vydělávají ale jen ti odvážnější

16.6.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Zhruba 4,5 milionu. Tolik lidí si na konci prvního čtvrtletí střádalo na důchod prostřednictvím doplňkového penzijního spoření a penzijního připojištění. Těšit se přitom mohli i ze zhodnocení přes 7 %. Stačilo jen využít správnou strategii.

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

Lidé splácejí hůř než před pandemií. Poskytovatelé jsou přesto v klidu

14.6.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Následky koronavirové pandemie se projevují, nesplácených úvěrů přibývá. Přesně to vyplývá z údajů České národní banky. Podle jejích dat měli na konci prvního čtvrtletí lidé problémy se splácením u 5,5 % spotřebitelských úvěrů. O rok dřív to přitom bylo jen u zhruba 4 % půjček.

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Přijít do banky, vyndat z peněženky hotovost a předat ji pokladní. Taková scéna může být už brzy minulostí. Banky totiž čím dál častěji ruší na svých pobočkách pokladny a nahrazují je vkladovými bankomaty – tedy vkladomaty.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

T

#14570, Generali Česká Pojišťovna po mně chce podepsat dodatek, Pojištění, 16.6.2021

Dobrý den, Generali Česká Pojišťovna po mně chce, abych přišel podepsat dodatek ke smlouvě kvůli novému občanskému zákoníku. Údajně se pro mne nic nemění, smlouva i podmínky zůstávají stejné, navíc si můžu vybrat bonus (10% navýšení plnění nebo 3% navíc v případě dožití). Celé se mi to zdá spíš jako nějaká finta, kde v 37 stránkovém dokumentu bude něco milimetrovým písmem, co pro mne nebude výhodné. Máte prosím s tímto zkušenost? Mám podepsat, nebo odmítnout? Děkuji

Dobrý den, bohužel netuším, co přesně za dokument po vás Generali Česká Pojišťovna chce podepsat. Určitě si ale celý dokument předem pečlivě prostudujte a v případě nesouhlasu nic nepodepisujte (nebo s danou pojišťovnou ukončete spolupráci).

P

#14569, Platnost euro bankovek, Banka, 16.6.2021

Dobrý den, dají se u nás v bance směnit ještě 500 EUR bankovky? Děkuji

Dobrý den, ano, tyto bankovky jsou nadále platné (centrální banky eurozóny pouze ukončily jejich emisi). 

#14568, Darování podílu na nemovitosti, Reality, 15.6.2021

Dobrý den, 2 sourozenci (bratr a sestra) vlastní domek a každý má poloviční podíl. Dům není zatížen žádným věcným břemenem a je využíván oběma rodinami pouze příležitostně. Může jeden z vlastníků (bratr) svůj podíl darovat jednomu ze svých 3 dětí, aniž by tuto skutečnost oznámil svému sourozenci (sestře)? Je k tomu též nutný souhlas druhého spoluvlastníka (sestry)? Děkuji.

Dobrý den, každý může volně nakládat se svým majetkem. Bratr může svůj podíl na nemovitosti darovat svému synovi a nepotřebuje k tomu váš souhlas (ani Vám to nemusí oznamovat). Jedinou výjimkou by bylo dědictví, kdy po dobu 6 měsíců od nabytí podílu na nemovitosti má prodávající/dárce povinnost nabídnout tento podíl v rámci předkupního práva ostatním spoluvlastníkům.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR