Co se stane, když koupíte vůz od majitele v exekuci?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, před necelým půl rokem jsem koupil vůz Škoda Octavia a asi až po 2 měsících jsem se dostal k plné moci a vozidlo přepsal na sebe. Po té se mě kolega zeptal, jsem jestli jsem vůz kontroloval po právní stránce a zjistil jsem, že původní majitel je v exekuci (5 záznamů od roku 2015), nejnovější 21.02.2022. On ale vozidlo měl na sebe napsané až 15.07. 2022. Spadá vozidlo do exekučního řízení? Nebo co mi může hrozit? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

dlužníci se často snaží odklonit majetek před věřiteli tímto způsobem (rychlý prodej auta či nemovitosti před tím, než majetek zablokuje exekutor). Takovéto převody majetku lze stornovat zpětně až 3 roky. Auto Vám tak bohužel může být obstaveno exekutorem. Případnou náhradu škody můžete vymáhat po prodávajícím, ale na dlužníkovi v tolika exekucích si bohužel nic nevezmete. Před každou koupí auta je nutné vše důkladně prověřovat.