Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #7950, Nepřebíral jsem si poštu, teď mám exekuci

Nepřebíral jsem si poštu, teď mám exekuci, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, v dubnu 2018 jsem dostal od města pokutu za špatné parkování 1 500 Kč, trvalou adresu mám jinou než kontaktní a doručovací. O pokutě jsem nevěděl, jelikož mi za stěrač nebo kdekoliv jinde nebyl uložen žádný bloček. Nyní se dozvídám, že na mne byla podána exekuce v částce převyšující 8 000! Jak se mám proti takovému jednání bránit? Byla mi uvedena blokace na účet. O pokutě jsem se dozvěděl až ve chvíli, kdy byla podána exekuce! Je možnost zrušení exekuce a zaplacení jen pokuty 1.500? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Vaší povinností je si poštu řádně a včas přebírat na adrese svého trvalého bydliště (úřady a soudy nemají jak jinak Vás kontaktovat). Při nepřevzetí zásilky platí tzv. fikce doručení (na věc se pohlíží jako byste dopis obdržel). Nebo si můžete též zřídit datovou schránku - pak Vám bude vše chodit do datovky.

Můžete zkusit požádat Město o snížení vymáhané částky (penále), ale pokutu (1 500 Kč) a náklady exekučního vymáhání po Vás budou chtít určitě uhradit.