Banky.cz Bankovní poradna zdarma #330, Dotaz v bankovní poradně

Jak zjistit výši exekuce a kolik mi zůstane na živobytí?

Dobrý den jsem vedena na ÚP peníze což je celkem 6000kč dostávám na svůj účet přišla mi exekuce na mou kartu jak mám zjistit kolik mi strhávají a kolik mi musí nechat na živobytí děkuji

Dobrý den,

podpora v nezaměstnanosti je jedna z mála dávek, na kterou může být uvalena exekuce narozdíl od dávek v hmotné nouzi, porodného, pohřebného, příspěvku na bydlení a dávek sociální péče.

Výše tzv. nezabavitelné částky je odvozena nejen od výše čistého příjmu, ale taktéž od rodinného stavu (svobodná/vdaná), počtu vyživovaných dětí a existence přednostních pohledávek.

Pro čistý příjem 6000Kč, neexistenci přednostních pohledávek, 0 vyživovaných dětí a svobodný rodinný stav činí nezabavitelná částka 5946kč a životní minimum je 3410Kč.