Exekutor zablokoval účet a zaměstnavatel strhává částku z exekuce - jak se dostanu k penězům?

Dobrý den, pochopil jsem správně, že pokud mi exekutor zablokoval účet (tedy dlužnou částku) a zároveň mi zaměstnavatel strhává z nařízené exekuce část a posílá mi jen nezabavitelnou částku, tak se k této částce nedostanu? Takže teď nemám přístup k žádným financím, protože mi výplata chodí na účet, ten je zablokován. Je nějaká cesta, jak se k těm penězům dostat? Potřeboval bych je na nájem a životně nutné náklady. Případně, vezme si exekutor i tuhle částku a tím by se urychlilo splacení? Nebo tam tuhle částku budu mít, jen se k ní nedostanu do té doby, než exekutor získá celou částku z odvodů ze mzdy a tím znovu odblokuje bankovní účet? Děkuji

Dobrý den,

při blokaci účtu máte nárok na výplatu dvojnásobku životního minima (máte-li na účtu dostatek peněz). Dále důrazně nedoporučuji posílat další peníze (výplatu) na zablokovaný účet, protože se k těmto penězům nedostanete (resp. musíte se domáhat uvolnění nezabavitelné části mzdy vylučovací žalobou).