Exekuce mi blokuje účet mého otce, i když mi již strhávají z platu - Co dělat v takové situaci?

Dobrý den, z platu je mi strhávaná exekuce. Plat si nechávám posílat na účet mého otce. Fungují tak už čtyři roky a již jsem splatil několik exekucí. Teď mi přišla nová exekuce, a přesto že mi jí strhávají z platu, tak otci zablokovali účet. Má na to exekutor právo? Nejedná se o nijak velkou částku. Při mých srážkách že mzdy bude exekuce splacená do třech měsíců. Problém je že mám momentálně zablokovanou výplatu a nevím co s příští výplatou. Slyšel jsem že odblokování účtu může trvat i déle jak měsíc po splacení dluhu. Navíc účet patří mému otci a já mám jen dispoziční právo na výběr.

Dobrý den,

zasílat si svou výplatu na cizí účet není obecně dobrý nápad. Zatímco někdy Vám odmítne peníze vydat majitele účtu, jindy naopak majitele účtu ohrozíte exekucí. Svých i otcových peněz se domáhejte podáním vylučovací žaloby. Navíc máte nárok na výplatu dvojnásobku životního minima z účtu (máte-li na účtu dostatek peněz). Mzdu si nechávejte vyplácet hotově.