Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #5869, Chci se vdávat, ale mám dluhy a exekuce

Chci se vdávat, ale mám dluhy a exekuce, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, máme se snoubencem před svatbou, ale já mám dluhy a exekuce. Existuje způsob jak mého budoucího manžela zcela chránit od mých dluhů a exekucí a přesto se vzít? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

s dluhy a exekucemi nemohu svatbu doporučit, neboť exekutor by ihned po svatbě začal vymáhat polovinu Vašich dluhů po Vašem manželovi (okamžitá exekuce na jeho plat, blokace účtu). U notáře je možné sepsat předmanželskou smlouvu o zúžení SJM, ale stejně bych raději se svatbou počkal.