Záznam v registru NRKI: Můžu získat hypotéku po splacení dluhů?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, žiji a pracuji v zahraničí a v České republice mám záznamy v registru NRKI, kde jsem měl dluh za 2 spotřebitelské úvěry u Essox a Home Credit, které následně přešly do exekuce. Letošním rokem jsem všechny dluhy uhradil. Nyní mám možnost převádět si měsíčně do ČR pravidelnou částku 25 000 Kč a v Česku nemám žádné výdaje na živobytí. Chci se zeptat s ohledem na mou situaci se záznamem v nebankovním registru a pokud bych 6x za sebou řádně odeslal tuto částku na český účet, poskytne mi banka hypotéku na pořízení nemovitosti, když budu mít k tomu 20% svých zdrojů? Řekněme úvěrový rámec 1 500 000 Kč? Má smysl žádat o hypotéku v tomto kalendářním roce, nebo počkat déle aby banka viděla, že mi nevznikají žádné další dluhy od zaplacení? Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,

některé banky nabízejí hypotéky i klientům se záznamem v registrech, ale za vyšší úrok (počítejte min. +1% oproti běžným sazbám). U Vás je mimo nedávné exekuce problém i s příjmem v cizí měně, což banky v kombinaci s úvěrem v CZK klasifikují jako tzv. hypotéku v cizí měně (hrozí kurzové riziko). Dnes Vám banky spíše nepůjčí, doporučuji vyčkat min. 6-12 měsíců (ani po té ale nebudete mít jistotu získání úvěru).