Banka převzala dluh z exekuce, Exekuce a insolvence

Dobrý den, zaregistroval jsem zde podobný dotaz, ale přesto bych se chtěl zeptat na jistou věc. Proti manželce je vedeno několik exekucí, dne 30.8.2018 podala žádost o insolvenci. Okresní soud tuto skutečnost vyvěsil na insolvenční rejstřík dne 31.8.2018. Náhodou jsem se dozvěděl, že mi exekutor dne 3.9.2018 zablokoval účet, na který mi nechodily žádné příjmy a byla tam hotovost pouze cca 100 Kč. Nyní po zablokování je v elektronickém výpisu uvedena částka mínus 490 000 Kč. Je toto přípustné? Děkuji

Dobrý den,

patrně se jedná o omyl. Minusová částka ve výši dluhu na výpisu z účtu by znamenala, že banka dluh exekutorovi vyplatila a sama ho převzala, což nedává vůbec žádný smysl. Dlužník v exekuci je horkou bramborou, o kterou nikdo nestojí a všichni si ji přehazují. Banka nemá proč vykupovat Váš dluh a přebírat na sebe riziko ztráty z nesplacení.