Jak si zajistit příjem na jiný účet při exekuci a insolvenční žádosti?

Dobry den, mohu se prosim zeptat? Mam podanou zadost o insolvenci a exekutor mi zaroven blokuje i ucet a dal mi exekucni prikaz i na mzdu. Penize sice jsou uz i na ucte i ucetni uz je ma. Ale nemam zadne financni prostredky, muzu si nechavat posilat mzdu jinde na jiny ucet, aniz bych porusila zakon a nebyl pak duvod k neschvaleni insolvence? Zivotni minimum uz jsem si vybrala a ted uz jsem bez pristredku 2 mesice. Dekuji za oodpoved.

Dobrý den,

můžete si založit nový běžný účet a nechat si nezabavitelnou část mzdy zasílat na tento nový účet, ale exekutor Vám pravděpodobně zablokuje i tento nový účet. Parlament v lednu schválil chráněný účet pro dlužníky v exekuci/insolvenci. O jeho zřízení bude možné požádat od dubna (tento účet bude pro exekutora nedoknutelný).