Jak se vypořádat s věřiteli a exekučním příkazem na prodej nemovitostí při vysokém dluhu?

Dobrý den, dluh mého přítela je přes 2 miliony, má 10 věřitelů, kteří vymahají peníze. Vlastní 2 domy, zahradu a pole a u všeho co vlastní na katastru nemovitostí je napsany exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. To budou chtít všichni věřitelé prodat všechno? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

přijde na to, o jak hodnotné nemovitosti se jedná. Bude-li na umoření všech dluhů stačit např. výtěžek z prodeje jedné nemovitosti, zbylé 3 nemovitosti Vám třeba zůstanou. Taktéž záleží na množství věřitelů a exekutorů, kteří dluhy pro své klienty vymáhají nezávisle na sobě (např. při 4 a více nezávisle probíhajících exekucích je možný prodej všech nemovitostí).