Prodal jsem auto v exekuce, Exekuce a insolvence

Pokračování dotazu č. 15892: Promiňte uvedu to jinak. Měl jsem auto a prodal jsem ho své matce v době exekuce. Insolvenční správce mi řekl, že to půjde k soudu, ale můžu zaplatit 50 000 Kč a řešit to nebudou. Dotaz zní, když už je auto prodané před inslovencí mé matce, může jej insolvenční správce prodat, když má max. hodnotu 80 000? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

děkuji za doplnění. Přepisem auta v exekuci na matku jste tzv. odklonil majetek před věřiteli, což se nesmí. Takový převod lze stornovat až 3 roky zpětně. Nabídka ins. správce je velmi vstřícná, doporučuji ji využít (jinak Vám auto zcela jistě zabaví a prodají). Vstřícný je postup ins. správce zejména v tom, že nepodal návrh na ukončení insolvence pro nepoctivý záměr (protože to co jste udělal příliš poctivé nebylo). Zcela absurdní je tak myšlenka na jakoukoliv stížnost. Jak byste ji formulovat? Milý soude, povedlo se mi odklonit majetek před věřiteli a ins. správci se to nelíbí?