Jak se bránit proti zmrazení bankovního účtu a exekucím? Zkušené rady pro osoby v insolvenci

Dobrý den, rád bych získal radu, jak dále postupovat. 2 roky jsem již v insolvenci, přes rokem jsem získal dědictví, kde jsem získal jak majetek, tak nějaké exekuce po otci. Exekutor mi následně zmrazil BÚ, pár dní po té se přihlásil do insolvence (tam si nárokoval o něco menší částku z úroků). Majetek mám již prodaný, insolvence ještě neskončila, ale všechno bylo již v půlce srpna vyplaceno (nevím co tam tak neustále trvá), ale exekutor si vesele pokračuje ve zmrazení bank. účtu. Telefonicky jsem ho kontaktoval již 3x s tím, že se na to podívají a stále nic, už to bude i 2-3 měsíce. Před třemi týdny jsem tedy zaslal žádost o zastavení exekuce přes datovou schránku a stále bez výsledně, ani se neodporoučeli odpovědět. Kde se prosím Vás můžu bránit? Zmrazení BÚ je asi na 12 000 Kč, a tudíž se moc nevyplatí si na toto najímat právníka vzhledem k jejich cenám. Ins. správce mi říkal, ať si to vyřeším sám formou té žádosti. Děkuji.

Dobrý den,

pokud Vám exekutor neoprávněně blokuje účet a nereaguje ani na oficiální žádosti zaslané datovou schránkou, nezbude Vám než se bránit právní cestou.